Artykuły

W Erbilu powstanie Konsulat Federacji Rosyjskiej

W czasie wizyty delegacji rosyjskiej w Kurdystanie sfinalizowano ustalenia w sprawie otwarcia rosyjskiego konsulatu w Erbilu.
Erbil Kurdystan, Irak, 20 kwietnia (krg.org)

Premier Rządu Regionalnego Kurdystanu Nechirvan Barzani przyjął wizytę delegacji dyplomatycznej z Rosji z ambasadorem Vladimirem Chamovem na czele.

Delegacja rosyjska wybrała Erbil jako pierwsze miejsce podczas swojej wizyty w Iraku i wyraziła zadowolenie z powodu rozwoju gospodarczego jaki został osiągnięty w regionie Kurdystanu. Wśród kwestii politycznych, które poruszano podczas wizyty znalazł się temat powstania federalnego rządu jedności narodowej w Bagdadzie oraz relacji bilateralnych, które zostały zapoczątkowane w przeszłości.

Wizyta delegacji sfinalizowała ustalenia dotyczące otwarcia rosyjskich placówek dyplomatycznych w Erbilu i Basrze, co było konsekwencją decyzji rządu rosyjskiego w Moskwie. Premier Nechirvan Barzani, w zgodzie z federacyjnym charakterem Iraku, przyjął inicjatywę i wyraził dla niej pełne poparcie.

Nechirvan Barzani zapewnił, że ta nowa forma współpracy, wraz z istniejącymi już pełnomocnictwami KRG za granicami Kurdystanu, wpłynie pozytywnie na społeczne, kulturowe i gospodarcze kontakty między państwami, a także budowę pokoju, wzajemnego zrozumienia i dobrobytu.