Artykuły

Ministerstwo Sportu i Młodzieży KRG organizuje letni obóz w Kurdystanie

Spędź swoje letnie wakacje tego roku w bezpiecznej i pięknej okolicy Kurdystanu, w Iraku - niepowtarzalna okazja dla tych, który chcą odkryć bogatą kulturę i nadzwyczajną przyrodę Kurdystanu, dzieląc się swoją wiedzą i ideami z młodzieżą Kurdystanu.
Ministerstwo Sportu i Młodzieży (MOSY) organizuje obóz letni od połowy lipca do połowy sierpnia. Obóz jest otwarty dla studentów szkół wyższych i uniwersytetów z całego świata w wieku 18-30 lat i kandydaci mogą wybrać czas trwania ich pobytu między podanym okresem czasu.

Jednym z głównych celów obozu jest dzielenie się wiedzą z młodzieżą regionu Kurdystanu z dziedzin, które są popularne i/lub rzadko poruszane. Kandydaci powinni być studentami lub posiadać udokumentowane umiejętności w zakresie sportu, języka angielskiego, IT (technika informacyjna), szkolenia zawodowego, sztuki, piosenki, muzyki, socjologii, ekonomii, mediów, świadomości genderowej, uwłasnowolnienia (przyznania władzy dla) kobiet i politologii. Używana metodologia powinna mieć podejście praktyczne i raczej dać wgląd na dydaktykę stosowaną w innych krajach.

Niezależnie od ważnej misji dzielenia się wiedzą, obóz będzie interaktywną platformą gdzie młodzież od różnych środowisk będzie mogła dyskutować na tematy, które są ważne dla dzisiejszej młodzieży. Ambicją Ministerstwa Sportu i Młodzieży jest stworzenie fundamentu dla międzynarodowej sieci młodzieży, gdzie uczestnicy będą mogli poznać korzyści pracy w grupie, aby stać się aktorami zmian.

Intencją Ministerstwa jest stworzyć bezpieczny, dobrze zorganizowany i przyjemny obóz dla wszystkich jego uczestników. Ministerstwo Sportu i Młodzieży zapewnia studentom zakwaterowanie, wliczając posiłki. Koszty przelotu nie są jednak uwzględnione. Na miejscu dostępny będzie również z Ministerstwa mentor, otwarty na dyskusje na temat sytuacji młodzieży w Kurdystanie, polityki Ministerstwa, jak również służący radami odnośnie idei projektu.

Obóz Letni 2007 będzie ulokowany w Duhouk w dzielnicy Amedi i dostarczy różnorodną aktywność od studiów akademickich po wycieczki w teren.

Obóz zaoferuje pewną liczbą kursów wliczając język angielski, IT i literaturę, jak również fora dyskusyjne, gdzie będą poruszane takie tematy jak demokracja, prawa dzieci i młodzieży, prawa kobiet, problemy środowiska i zrównoważony rozwój. Uczestnicy będą też mogli pobrać lekcje pływania i jazdy samochodem.

Dodatkowo do programów edukacyjnych, studenci Obozu Letniego będą mieli okazję uczestniczyć w kilku wycieczkach np. zwiedzanie miast i innych miejsc o historycznym znaczeniu. Korzystając z pięknego górzystego otoczenia obozu będą organizowane również wędrówki w terenie.

Jako część programu Obozu Letniego zaplanowane są spotkania z kurdyjskimi politykami, pisarzami i artystami, i studenci będą mogli nauczyć się więcej o społeczeństwie obywatelskim w regionie Kurdystanu poprzez branie udziału w działalności społecznej organizowanej przez różne stowarzyszenia.

Termin składania aplikacji (w formie elektronicznej): do 25 czerwca 2007

Osobom zainteresowanym prześlemy formularz aplikacyjny. Prosimy również o przesłanie swojego krótkiego CV (moze byc po polsku), w ktorym uwzględnią Państwo swoje dotychczasowe osiągnięcia, działalność i doświadczenia z "Bliskim Wschodem". Prosimy o kontakt na adres:

Ziyad Raoof - Pełnomocnik Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." target="_blank">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. (012) 422 88 22
Fax. (012) 429 11 93
Rynek Główny 39/8
31-013 Kraków